Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dyskusje - Photo Mode 6

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dyskusje - Photo Mode 6


    Autor zdjęcia: Snoop

    Temat poświęcony dyskusji dotyczącej działu Photo Mode GT6

    Czytam na forum, ze jest zainteresowanie konkursem Photo Mode GT6.
    Proponuje abyśmy w tym temacie ustalili kilka spraw.

    1. Czy dopuszczamy obróbkę zdjęć
    2. Czy zdjęcia będą wysyłane do jednej osoby i ta będzie wystawiała zdjęcia anonimowo, żeby nie było akcji typu "głosuję na zdjęcie Staśka, bo to mój dobry ziom i nie ważne, ze zdjęcie jest słabe"

    Mile widziane wszelkiego rodzaju pytania i przemyślenia

  • #2
    Re: Dyskusje - Photo Mode 6

    Jestem ZA! ZA! ZA! <radocha> <hura>

    Ja z wielką chęcią zgłaszam się do prowadzenia takiego konkursu (zresztą jak chciałem to robić w GT5) i proponuję taki regulamin - jasny i czytelny (moim skromnym zdaniem), który sprawdził się już na innych forach (konkursy fotograficzne):


    ZASADY DOBORU ZDJĘĆ I ICH ZGŁOSZEŃ:
    1. Udział w konkursie może wziąć każdy użytkownik forum, którego staż na forum wynosi minimum 30 dni, a ilość postów co najmniej 15 (od daty otworzenia zgłoszeń do każdej edycji).
    2. Każdy konkurs będzie tematyczny. Zgłoszenie zdjęcia o tematyce niezgodnej z regulaminem tematycznym edycji będzie automatycznie odrzucane.
    3. Minimalna szerokość zdjęcia to 1024 pix.
    4. Dopuszcza się użycie TYLKO WYMIENIONYCH form obróbek w programach graficznych - poprawa jasności, kontrastu oraz kolorów. Podpisywanie i znakowanie zdjęć jest jednak zabronione.
    5. Każdy forumowicz może przesłać jedną fotografię.
    6. Zdjęcie przed zakończeniem konkursu nie może być wcześniej opublikowane na forum.
    7. Zdjęcie należy wysłać na adres mailowy: dj_brabus@poczta.fm . W tytule maila należy wpisać "Konkurs foto GT6 - nick użytkownika". Każdy kto wyśle zdjęcie, dostanie odpowiedź zwrotną o przyjęciu/odrzuceniu zdjęcia do konkursu.
    8. Proszę nie informować w tym temacie o przesłaniu zdjęcia.
    9. Każde zdjęcie biorące udział w konkursie NIE BĘDZIE PODPISANE - autorzy zostaną ujawnieni dopiero po zakończeniu głosowania.

    ZASADY GŁOSOWANIA NA FORUM
    10. Głosowanie odbędzie się na forum na zasadzie punktowania w poście trzech zdjęć - 3 punkty, 2 punkty, 1 punkt. Mile widziane uzasadnienie wyboru. Dopuszcza się także możliwość skomentowania wszystkich konkursowych zdjęć. Po zakończeniu punkty zostaną podsumowane i ogłoszeni zwycięzcy.
    11. Głosujemy na najlepsze zdjęcie, nie na autora.
    12. Nie głosujemy na siebie.
    13. Jeśli domyślimy się kto jest autorem zdjęcia, proszę zachować tę uwagę dla siebie, w innym wypadku użytkownik zostanie ukaranym banem na czas głosowania.
    14. Jeśli się okaże, że wysłane zdjęcie JEST KOPIĄ lub WŁASNOŚCIĄ innego użytkownika (z naszego forum bądź innego), użytkownik będzie ukarany banem.
    15. Osoba, która wygra dany konkurs, wybiera temat do następnego lub może zrobić to organizator.
    16. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu będą czuwać organizator, administratorzy oraz moderatorzy forum. Łamanie regulaminu przez biorących udział w konkursie oraz głosujących będzie karalne.

    Oczywiście wszystkie punkty do wspólnego przedyskutowania.
    1% experience 99% luck

    Dj Brabus

    Grzegorz Skarbek
    http://www.autogaleria.pl

    Komentarz


    • #3
      Re: Dyskusje - Photo Mode 6

      Moim zdaniem lepiej byłoby gdyby głosowali tylko użytkownicy biorący udział w konkursie, tak jak było w GT4, a co za tym idzie, aby sprawdzić kto może i nie może głosować trzeba podpisać zdjęcia przy wrzucaniu. Może być przypadek, że przyjdzie byle jaki gość, bez pojęcia o fotografowaniu, powie, że mu się podoba np. "3, bo tam jest fajna fura" i ktoś ze słabym zdjęciem dostanie 3 punkty.

      Innym pomysłem na nagrody są np. rangi. Ktoś komu uda się wygrać konkurs załóżmy 5 razy mógłby otrzymywać rangę na forum pt. "Fotograf GT6" na jakiś określony czas. Taki mały dodatek oprócz satysfakcji.

      Komentarz


      • #4
        Re: Dyskusje - Photo Mode 6

        Pomysł ograniczenia osób głosujących jest IMHO krzywdzący, bo nie każdy użytkownik forum (aktywny user GT6) ma swoją galerię - niektórzy nie chcą/nie lubią/nie potrafią (niepotrzebne skreślić) robić zdjęć, a jedynie po prostu ścigać się. Przykładowo do konkursu zgłoszą się tylko 3 osoby i tylko one mogą głosować? Zbytnie ograniczenia, konkurs powinien być dla wszystkich (z wymaganiami pkt 1: Udział w konkursie może wziąć każdy użytkownik forum, którego staż na forum wynosi minimum 30 dni, a ilość postów co najmniej 15 (od daty otworzenia zgłoszeń do każdej edycji).

        Poza tym jeśli ktoś będzie przyjmował zdjęcia do konkursu (np. ja), to na pewno będzie wiedział, kto jest autorem zdjęcia, więc tu problemu nie ma.
        1% experience 99% luck

        Dj Brabus

        Grzegorz Skarbek
        http://www.autogaleria.pl

        Komentarz


        • #5
          Re: Dyskusje - Photo Mode 6

          Moim zdaniem prawo do głosowania powinni mieć:

          Zamieszczone przez Dj Brabus
          ...każdy użytkownik forum, którego staż na forum wynosi minimum 30 dni, a ilość postów co najmniej 15 (od daty otworzenia zgłoszeń do każdej edycji).
          W sprawie głosowania powinna być ankieta i powinniśmy glosować tylko na jedno zdjęcie. Ważny głos jest tylko ten, który jest potwierdzony postem, czyli np. jak ja głosuję to pisze post a w nim numer zdjęcia, na które zagłosowałem (uzasadnienie wyboru mile widziane ale nie obowiązkowe).

          Komentarz


          • #6
            Re: Dyskusje - Photo Mode 6

            Bardzo dobrze, popieram. <okok>
            1% experience 99% luck

            Dj Brabus

            Grzegorz Skarbek
            http://www.autogaleria.pl

            Komentarz


            • #7
              Re: Dyskusje - Photo Mode 6

              Mógłby ktoś podkleić ten temat, żeby nie spadł na dół?
              Regulamin jest krótki i łatwy do zrozumienia.
              Zamieszczone przez Quattro
              Moim zdaniem lepiej byłoby gdyby głosowali tylko użytkownicy biorący udział w konkursie, tak jak było w GT4,
              Dokładnie, to rozwiązanie jest dobre, tylko wtedy organizator musiałby dać listę uczestników, najlepiej w jakiejś określonej kolejności i innej niż wrzucone zdjęcia. Trzeba jeszcze ustalić czas konkursu, np każda edycja 7 dni albo 3 dni itp. Jak coś jeszcze wymyślę to napisze. Jak coś chętnie pomogę przy organizowaniu jeśli byłaby taka potrzeba
              EDIT:
              Nie widziałem kolejnych postów. Macie rację, każdy i ankieta z jednym głosem i potwierdzeniem w poście jest lepsza.
              Zapraszam tutaj.

              Komentarz


              • #8
                Re: Dyskusje - Photo Mode 6

                ale właśnie powstaje problem jak w konkursie biorą tylko 2 osoby

                Komentarz


                • #9
                  Re: Dyskusje - Photo Mode 6

                  Wtedy bierze się 3 osoby, które mają spełnione wymagania i głosują.

                  Zamieszczone przez Dj Brabus
                  Pomysł ograniczenia osób głosujących jest IMHO krzywdzący, bo nie każdy użytkownik forum (aktywny user GT6) ma swoją galerię - niektórzy nie chcą/nie lubią/nie potrafią (niepotrzebne skreślić) robić zdjęć
                  Jeżeli ktoś nie potrafi lub nie lubi robić zdjęć to nie powinien ich oceniać, bo się na nich nie zna.

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Dyskusje - Photo Mode 6

                    Proponuję aby dyskusja potrwała jeszcze np. do piątku i od następnego poniedziałku ruszamy z konkursem

                    Do konkursu założymy poddział żeby było ładnie i przejrzyście a propozycję prowadzenia takie działu prześlę wkrótce
                    Mam już sprawdzony sposób i lepszego nie widzę

                    Komentarz


                    • #11
                      Re: Dyskusje - Photo Mode 6

                      Zamieszczone przez Quattro
                      Jeżeli ktoś nie potrafi lub nie lubi robić zdjęć to nie powinien ich oceniać, bo się na nich nie zna.
                      To, że ktoś nie lubi robić zdjęć lub nie potrafi - mówimy oczywiście o grze, w której aparat i sposób robienia zdjęć jest jednak daleką namiastką tego, co w prawdziwym życiu robimy z aparatem - wcale nie znaczy, że ktoś na zdjęciach się nie zna i nie potrafi ich oceniać. Ktoś może mieć znakomity gust i świetne wyczucie całościowej kompozycji będąc w "realnym" życiu bardzo dobrym fotografem, ale aparat w GT6 może go po prostu odrzucać.
                      1% experience 99% luck

                      Dj Brabus

                      Grzegorz Skarbek
                      http://www.autogaleria.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: Dyskusje - Photo Mode 6

                        Ja się dostosuję do reszty ;P
                        Zapraszam tutaj.

                        Komentarz


                        • #13
                          Re: Dyskusje - Photo Mode 6

                          Jak wyczujemy trolla w temacie to się go ładnie i po cichu pozbędziemy

                          Komentarz


                          • #14
                            Re: Dyskusje - Photo Mode 6

                            No dobra, tylko, żeby nie było, że nie mówiłem.

                            EDIT:

                            Zacznijmy chociażby od dzisiaj, po co czekać jak już wszystko ustalone, a i myślę, że frekwencja będzie.

                            Komentarz


                            • #15
                              Re: Dyskusje - Photo Mode 6

                              Zamieszczone przez Angello
                              2. Czy zdjęcia będą wysyłane do jednej osoby i ta będzie wystawiała zdjęcia anonimowo, żeby nie było akcji typu "głosuję na zdjęcie Staśka, bo to mój dobry ziom i nie ważne, ze zdjęcie jest słabe"
                              Nie wydaje mi się aby to było jakimś problemem, w końcu nie jesteśmy w piaskownicya użytkownicy działu GT6 jakiś poziom trzymają <faja> . Mi to jedno, ale to już powoduje dodatkowe zajęcie dla organizatora. No ale skoro DJ Brabusowi się chce to nie widzę problemu.
                              Zamieszczone przez Dj Brabus
                              16. Osoba, która wygra dany konkurs, może wybierać temat do następnego lub zrobi to organizator.
                              Zmieniłbym na "osoba wygrywająca wybiera" a nie tylko może... . No chyba że z jakiegoś powodu nie chce to wtedy organizator. Do regulaminu nie mam zastrzeżeń <okok>
                              Zamieszczone przez Quattro
                              Jeżeli ktoś nie potrafi lub nie lubi robić zdjęć to nie powinien ich oceniać, bo się na nich nie zna.
                              Nie trzeba potrafić fotografować i tego robić aby być w stanie wybrać najlepsze dla siebie zdjęcie, bo to po prostu kwestia gustu. Więc jak dla mnie oceniać powinni wszyscy (wiadomo, ograniczenie z postami i stażem oczywiście).
                              http://swiftclub.pl/ Aktualnie:
                              GranTurismo 1 NTSC-J 100% PAL 100%
                              GranTurismo 2 NTSC-U 98.2%
                              GranTurismo 5 99%
                              GranTurismo 6 100%

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X