Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rodzaje napędów...RR,MR?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rodzaje napÄ™dów...RR,MR?

    Ja średnio znam się na autach (hm raczej wcale) i dla mnie istnieją 3 rodzaje napędu:

    1.FR-na tył
    2.FF-na przód
    3.4WD-na cztery koła

    A co z resztÄ…? O co chodzi z np.RR,MR itp?

    Na jakie koła to są napędy bo ja znam tylko 3podstawowe opcje. Proszę o dość prostą i przystępną odpowiedź :wink: :mrgreen:

    Z góry dzięki za fachową odpowiedź.

  • #2
    Re: Rodzaje napędów...RR,MR?

    Pierwsza litera symbolizuje umieszczenie silnika, druga rodzaj napędu.
    Przykład: MR - silnik umieszczony centralnie, naped na koła tylne. MiddleRear (?).
    http://najalternatywniej.blogspot.com/
    keep calm & carry on
    digart - lastfm
    ---
    REGULAMIN FORUM ]

    Komentarz


    • #3
      Re: Rodzaje napędów...RR,MR?

      Zamieszczone przez Witek Enzo
      Pierwsza litera symbolizuje umieszczenie silnika, druga rodzaj napędu.
      Przykład: MR - silnik umieszczony centralnie, naped na koła tylne. MiddleRear (?).

      O kurcze tak o tym nie pomyślałem dziękuje za pomoc :wink:

      Komentarz


      • #4
        Re: Rodzaje napędów...RR,MR?

        W GT4 wyglÄ…da to tak:

        FF - Silnik z przodu, napęd na przód - Honda Civic
        FR - Silnik z przodu, napęd na tył (układ klasyczny) - Nissan 200SX
        MR - Silnik pomiędzy osiami, napęd na tył (silnik umieszczony centralnie) - Honda NSX
        RR - Silnik z tyłu, napęd na tył (silnik umieszczony za tylną osią) - Vw Karman
        4WD - Silnik z przodu lub tyłu*, napęd na obie osie - Mitsubishi Galant VR-4

        Te samochody to tylko przykłady.

        * - Co do tego to nie jestem pewien, ale jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

        Ps.Jest jeszcze napęd "pchany", stawiamy Daihatsu przed Minoltą i rozpędzamy Minoltę do jak najwyższej prędkości...

        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Re: Rodzaje napędów...RR,MR?

          Zamieszczone przez Lukas
          W GT4 wyglÄ…da to tak:

          FF - Silnik z przodu, napęd na przód - Honda Civic
          FR - Silnik z przodu, napęd na tył (układ klasyczny) - Nissan 200SX
          MR - Silnik pomiędzy osiami, napęd na tył (silnik umieszczony centralnie) - Honda NSX
          RR - Silnik z tyłu, napęd na tył (silnik umieszczony za tylną osią) - Vw Karman
          4WD - Silnik z przodu lub tyłu*, napęd na obie osie - Mitsubishi Galant VR-4

          Te samochody to tylko przykłady.

          * - Co do tego to nie jestem pewien, ale jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

          Ps.Jest jeszcze napęd "pchany", stawiamy Daihatsu przed Minoltą i rozpędzamy Minoltę do jak najwyższej prędkości...

          Pozdrawiam

          No już teraz to ogarniam :mrgreen: Dobra dzięki chłopaki bo zawsze mnie to zastanawiało :wink:

          PS:he he bawiłem się tak kiedyś ;D

          Komentarz


          • #6
            Re: Rodzaje napędów...RR,MR?

            A jakie oznaczenie mają samochody z silnikiem umieszczonym za przednią osią(np Viper) W Gt jest to określone jako FR czyli napęd na tył...ale MR tez są tylnio napędowe.

            Komentarz


            • #7
              Re: Rodzaje napędów...RR,MR?

              Zamieszczone przez kyjgel
              A jakie oznaczenie mają samochody z silnikiem umieszczonym za przednią osią(np Viper) W Gt jest to określone jako FR czyli napęd na tył...ale MR tez są tylnio napędowe.
              Tak, ale FR to klasyczny układ napędowy (np.BMW), a MR to silnik umieszczony pomiędzy osiami, czyli centralnie (np.Lotus Esprit Turbo HC) :wink:

              Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Re: Rodzaje napędów...RR,MR?

                łał...Ameryka. Przecież wiem o tym bardzo dobrze. Jest jeszcze trans axle, czyli silnik z przodu a skrzynia biegów tuż przed tylnią osią.

                Komentarz


                • #9
                  Re: Rodzaje napędów...RR,MR?

                  Zamieszczone przez kyjgel
                  łał...Ameryka. Przecież wiem o tym bardzo dobrze. Jest jeszcze trans axle, czyli silnik z przodu a skrzynia biegów tuż przed tylnią osią.
                  No wiem przecież, że wiesz, ale po prostu czytając Twój post, wywnioskowałem co innego Peace.

                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Rodzaje napędów...RR,MR?

                    Jeśli chodzi o napęd 4WD, to silnik może być z przodu np. Lancia Delta. Może być z tyłu np. RUF CTR2. Nie jestem pewien, ale Ford RS200 może mieć silnik umieszczony przed tylną osią i też ma napęd 4WD.
                    Gram w GT już 15 lat

                    Komentarz

                    PracujÄ™...
                    X